شوروم کابین پلاس
پروژه مشترک با همکاری کابین پلاس
طراحی و اجرای کابین آسانسور
طراحی داخلی 130 متری
طراحی داخلی و اجرای فول فرنیش واحد ۱۳۰ متری پروژه واقع در خیابان فردوس غرب
طراحی داخلی 100 متری
طراحی داخلی و اجرای فول فرنیش واحد ۱۰۰ متری پروژه واقع در خیابان فردوس غرب
طراحی و نظارت پروژه ویلایی دربندسر

اطلاعات تماس

انواع سبک های معماری داخلی

سبک مدرن

معماری فضایی در سبک مدرن بسیار ساده و خلوت می‌باشد و خبری از گچ‌بری‌های مجلل و وسایل پرزرق‌وبرق نیست. طراحان مدرن از یک حس سادگی در هر عنصر ازجمله مبلمان استفاده می‌کنند و معمولاً فضایی تک‌رنگ، براق و به دور از تجمل را ایجاد می‌کنند. از طرفی بزرگ جلوه دادن فضا در خانه‌های کوچک امروزی اهمیت دارد که سبک مدرن این مهم را فراهم و از وجود نور طبیعی به‌منظور بزرگ‌تر جلوه دادن فضا استفاده می‌کند. هدف اصلی و پایه این سبک ایجاد یک نظم خاص برای بالا بردن انرژی مثبت در فضا و محیط است .

مینیمال

این سبک ازجمله سبک‌های موردپسند در استرالیا محسوب می‌شود و حس سادگی و خطوط صاف و تمیز را القا می‌کند. این سبک با مفاهیمی از طراحی مدرن گره‌خورده است ولی آن را خیلی ساده‌تر کرده است. از ویژگی‌های این سبک می‌توان رنگ‌های خنثی، کاناپه‌های ساده و انتقال حس دو عنصر آب و باد را نام برد. در سبک مینیمالیست هیچ‌چیز افراطی و بیش‌ازاندازه نیست و لوازم خانه با زرق‌وبرق انتخاب نمی‌شود. درواقع در این سبک اولویت با سادگی و کمینه بودن اشیا است. ویژگی که در انتقال حس آرامش بسیار خوب عمل می‌کند.

سبک کلاسیک

سبک کلاسیک شامل تجمل گرایی بالا می باشد و در این سبک استفاده از ابزارها و رنگ های تجملی بسیار نقش مهمی دارند.

طراحی داخلی به سبک کلاسیک ازجمله معماری‌های داخلی است که با تجمل، شیک و آنتیک بودن و توجه ویژه و ظریف یا جزيیات گره‌خورده است. در این سبک بی‌تناسبی و تضاد جایی ندارد. استفاده از رنگ‌های طلایی، بژ، کرم، خاکستری، صدفی، نقره‌ای، زیتونی و شرابی، فضایی آرام و راحت را به وجود می‌آورد و مسلماً چوب نقش اصلی را در این نوع طراحی رقم میزند. چوب به‌عنوان لوکس‌ترین متریال طبیعی در این نوع طراحی شدیداً موردپسند است و اکثر تزئینات داخلی به‌وسیله چوب پیاده می‌شود. جالبه بدانید که سبک کلاسیک هیچ‌گاه از مد خارج نمی‌شود و شما می‌توانید در هر دوره زمانی از آن استفاده کنید.

در این سبک خانه باید حسی از تجمل را به همراه داشته باشد، بنابراین انتخاب درست وسایل خانه شما رو به سبک موردپسندتان نزدیک می‌کند. برای این کار دیوارها را با کاغذدیواری مرغوب با نقوش کلاسیک بپوشانید همچنین استفاده از پنل‌های دیواری چوبی نیز پیشنهاد می‌شود. سقف‌ها به رنگ‌های روشن مانند سفید، شیری و کرم درآورده و همراه با گچ‌بری و تزئینات در قسمتی که لوستر آویزان می‌شود فضایی تجملی را رقم بزنید. درباره انتخاب مبلمان نیز می‌توان گفت که مبلمان آنتیک، مجلل و ظریف و ترجیحاً ساخته‌شده از چوب، همراه با منبت‌کاری انتخاب مناسبی برای این سبک است.

سبک روستایی یا روستیک

در این سبک به دلیل نزدیکی به فضای روستایی مواد و مصالح به کار رفته در طراحی دکوراسیون و معماری ساختمان بیشتر طبیعی بوده و چوب یکی از اصلی ترین متریال های به کار رفته است،که حسب نیاز به میز، صندلی، تخت و کمد تبدیل شدهاند.آنچه نیاز بوده تراشیده شده و الباقی به همان حالت رها شده است. از پرداختها و نازک کاریها روی چوب خبری نیست و اصالت و مرکز توجه، طبیعت خود چوب است.معموالً چوبها رنگ نمیشوند و یا فقط با پوششی مات بدون اینکه جال داده شوند و یا با رنگهای مصنوعی چوب را پوشش دهند اندود میگردند.

پالت رنگی روستیک از تناژ های براق و رنگ های تند عاری است و در عوض شامل رنگ های متنوع و لطیف از دنیای طبیعی است. منظور از رنگ های طبیعی، رنگ پوست درختان، سنگ و خاک است. ارغوانی و سبز لیمویی ممکن است جزئی از پالت رنگی طبیعت باشند، اما این به آن معنا نیست که گزینه های خوبی برای یک خانه ی روستیک هستند.

سبک ایرانی سنتی

سبک ایرانی سنتی مسلماً جزو سبک‌های موردعلاقه ایرانیان است چراکه زاییده همین فرهنگ بوده و حس آرامش و راحتی زیادی برای ایرانیان قائل است. در این سبک فرش ایرانی گل طراحی به این سبک به‌حساب می‌آید. همچنین بد نیست بدانید که و دکوراسیون به سبک ایرانی، اغلب میل به استفاده از مبل‌های کلاسیک و یا تخت‌های چوبی، گیلاس‌های شاه‌عباسی، ظروف سفالی، قاب‌های خطاطی شده و آویزهای دست‌ساز با طرح‌های ایرانی و قلم‌زنی دارد.

سبک بوهمین

بوهمین واژه‌ای فرانسوی به معنی “کولی” است. این سبک فاقد نظم و ترتیب بوده و مناسب برای منازل خاص می‌باشد. سبک دکوراسیون بوهمیان برای افرادی که دارای ذهنی آزاد هستند و اجازه نمی‌دهند که قواعد و هنجارهای جامعه امروزی آن‌ها را محدود کند، بسیار مناسب می‌باشد. این سبک اجازه می‌دهد که افراد آزادانه و بدون هیچ قیدی، سلیقه شخصی خود را در دکوراسیون خانه پیاده کنند، به‌طوری‌که در نگاه اول هیچ‌گونه هماهنگی و هارمونی در چیدمان و یا پالت رنگی خانه دیده نخواهد شد. فضای داخلی خانه‌هایی به سبک بوهمیان با تعداد زیادی وسایل و دکوری جات در شکل و فرم‌های مختلف و متنوع دکور می‌شوند. همچنین ترکیب مبلمان قدیمی و جدید به جذابیت و خاص بودن این سبک دکوراسیون می‌افزاید. اولین چیزی که باید در نظر داشته باشید ترکیب درست رنگ ها و الگوها است.
سبک بوهو به خود بیانگری وابستگی زیادی دارد بنابراین احتمالا بخواهید یک کار دستی را اضافه کنید مثلا یک قالیچه دستباف یا رورختخوابی بافته شده.
برای این سبک همیشه از رنگ های خاکی مثل قرمز، نارنجی استفاده کنید و حتما چند مکرمه را در جاهایی از فضای اتاق به کار ببرید.
گیاهان را هم برای افزودن کمی روح و زندگی بیافزایید و به این ترتیب همه چیز را هماهنگ کردید!

سبک مراکش

دکوراسیون مراکشی سبکی آشنا برای دوست داران طراحی و دکوراسیون داخلی است. فرهنگ سنتی مدیترانه ای با مایه های فرهنگ و هنر آفریقایی در هم آمیخته و ایده ای نو در دکوراسیون پدید آورده است. در سبک دکوراسیون مراکشی، نفوذ چند فرهنگ دیده می شود، این سبک بسیار جذاب و شور انگیز و منحصر به فرد است. عناصر اصلی در آن فرش، کاشی، ظروف رنگی، سفال فانوس، آثار فلزی، کف پوش سفالی قرمز، سکوهای بیرون زده از دیوار جلوه ای خاص به فضا می بخشد. رنگ های پر جنب و جوش مانند طیف های گوناگون رنگ قرمز، آبی، سبز و زرد و طالیی و نقره ای بهترین انتخاب ها در سبک مراکشی هستند. . البته رنگ دیوار ها را می توانید سفید یا از تنالیته های رنگ کرم، در طراحی داخلی خود استفاده نمایید. تنالیته های رنگ مختلف رنگ سفالی، ارغوانی ، دارچینی و زرد زنجبیلی نیز معرف رنگهای مناطق گرم هستند. مبلمان در این سبک از چوب های منبت کاری شده و مشبک هستند. سایبان های نصب شده بر روی سکو ها و تخت ها یکی دیگر از عناصر زیبا در این سبک است. استفاده از کاشی در این سبک بسیار متداول است.

سبک ساحلی

ترکیب عناصر ساحلی و خانه های ساحلی به شکلی جدید و فوق العاده فضای یک اتاق را منسجم می سازد. طراحی داخلی ساحلی محیطی نورانی، روشن و شاد دارد که اغلب به رنگ های خنثی و غرق در اشعه ی خورشید دارند.
پالت رنگی ساحلی رایج شامل طیف های آبی روشن و سبزهای برگرفته از اقیانوس همراه با کرم ها و رنگ های خنثی برای ظاهری زیبا و آرامش بخش می باشد.

چه کنار ساحل زندگی کنید یا آروزی آن را داشته باشید سبک ساحلی کاملا قابل دستیابی است و می تواند در هر خانه ای احساس بودن در پناهگاهی ساحلی را ایجاد کند. عامل اصلی در این مورد؟ نور! شما می خواهید فضا تا حد ممکن روشن و دلباز باشد. رنگ های روشن و الهام گرفته از اقیانوس مثل آبی ها، سبزها و هلویی سیر را انتخاب کنید.

چوب و گل و گیاه باید حتما باشند! اگر این فضا را احساس می کنید؛ ترکیب ترکه و شاخه بید می تواند روشی موثر برای آوردن سبک ساحلی به فضای داخل باشد؛ اگرچه هر کسی طرفدار آن نیست چون اگر با کیفیت آنها را نخرید می تواند کمی آزاردهنده باشد.

علیرضا جبلی

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *