شوروم کابین پلاس
پروژه مشترک با همکاری کابین پلاس
طراحی و اجرای کابین آسانسور
طراحی داخلی 130 متری
طراحی داخلی و اجرای فول فرنیش واحد ۱۳۰ متری پروژه واقع در خیابان فردوس غرب
طراحی داخلی 100 متری
طراحی داخلی و اجرای فول فرنیش واحد ۱۰۰ متری پروژه واقع در خیابان فردوس غرب
طراحی و نظارت پروژه ویلایی دربندسر

اطلاعات تماس

طراحی نما

اگر بخواهیم در یک جمله کوتاه اهمیت طراحی نما را یادآور شویم باید بگوییم : هیچکس رغبت نمی‌کند وارد ساختمانی با نمایی نازیبا شود!
تصور کنید به عنوان کارفرما شروع به ساختن ساختمان خود می‌کنید؛ فرم کلی و پلان‌ها به بهترین شکل طراحی و اجرا می‌شوند و شما رضایت کامل از فضاهای داخلی دارید؛ اما به هر دلیلی وقت و دقت لازم را برای طراحی نما صرف نمی‌کنید و در صدد تکمیل سریعتر ساختمان هستید.
با اتمام پروژه متوجه می‌شوید که چه کلاهی سرتان رفته است! ساختمانی که شامل بهترین فضاهای داخلی است اما نمای جذابی ندارد؛ نمی‌تواند حس کنجکاوی کاربران را برای دیدن قسمت‌های درونی ساختمان تحریک کند!
طراحی نما دارای اصول و نکات بسیار زیادی است که هرکدام تاثیر خاصی بر روی نمای ساختمان دارند، سه مورد اساسی در طراحی نمای ساختمان سبک، کاربری و مصالح نما هستند.
ایجاد تناسب بین سبک طراحی نما و کاربری ساختمان و همینطور استفاده از مصالح جدید و قدیمی در ترکیب با هم، در عین رعایت اصول و استاندارد ها و ضوابط طراحی نما، تنها از برخی طراحان با تجربه بر می‌آید.
این یکی از جامع‌ترین صفحات سایت نما دیزاین است که به صورت تخصصی در مورد طراحی نمای ساختمان، هزینه و تعرفه‌های طراحی نما اطلاعات کاملی را در اختیار شما می‌گذارد؛ پس تا پایان این صفحه با ما همراه باشید.

نمای ساختمان تعیین کننده هویت یک ساختمان به حساب می‌آید و مهمترین بخش از زیبایی ساختمان است، چرا که دید اولیه به ساختمان می‌باشد و تاثیر زیادی بر روی بینندگان دارد.
در طراحی نمای ساختمان دانستن انواع سبک‌های ساختمانی، کاربری‌ها و متریال‌های مورد استفاده در نما بسیار مهم است و هنر یک طراح نمای ساختمان در به کارگیری و تلفیق مناسب و متعادل انواع مصالح و ایجاد فرم‌های مختلف با توجه به ضوابط طراحی نما است.
همچنین برای طراحی نمای ساختمان باید به اقلیم غالب بافت، موقعیت جغرافیایی، بودجه‌ی کارفرما، بافت شهری و … توجه کرد، چرا که در صورت انتخاب نادرست ممکن است خسارت‌های جبران ناپذیری صورت گیرد.
چه بسا یک ساختمان از لحاظ سازه و فضاهای داخلی در بهترین شرایط خود باشد اما با یک نمای نامناسب توجهی به آن جلب نشود.
در طراحی و طراحی و اجرای نمای ساختمان عوامل مختلفی تاثیر گذارند که مهم‌ترین عامل آن‌ها ضوابط طراحی نما است که توسط شهرداری شهرها تدوین شده است.
تمامی طرح‌های اجرایی نما باید پیش از اجرا مجوز و تائیدیه‌های لازم را از شهرداری بگیرند.
هرچقدر طرح پیشنهادی متناسب با ضوابط باشد روند صدور تائیدیه با سرعت بیشتری طی خواهد شد.
نمای ساختمان از جمله عوامل تاثیرگذار در قیمت و زیبایی ساختمان به حساب می‌آید، در این مقاله بیشتر با انواع سبک‌های طراحی نمای ساختمان آشنا می‌شویم.

انواع سبک‌های طراحی نما

برای طراحی نمای ساختمان باید به سبک استفاده شده در نما توجه کرد، چرا که جز اولین شاخصه‌های انتخابی در طراحی نما به حساب می‌آید، هر یک از سبک‌های اجرایی در نمای ساختمان از مشخصات ویژه‌ای برخوردار هستند، برای مثال در نمای رومی یا نمای کلاسیک عموما از متریال‌های سنگی استفاده می‌شود و به همین دلیل است که از شکوه و جلال بیشتری به نسبت دیگر نماهای ساختمانی برخوردار است.
در این بخش به بررسی انواع سبک‌های پرکاربرد در نمای ساختمان می‌پردازیم.

  • طراحی نما سبک کلاسیک
  • طراحی نما سبک مدرن
  • طراحی نما مینیمال
  • طراحی نما روستیک
  • طراحی نما نئوکلاسیک
  • طراحی نما رومی