شوروم کابین پلاس
پروژه مشترک با همکاری کابین پلاس
طراحی و اجرای کابین آسانسور
طراحی داخلی 130 متری
طراحی داخلی و اجرای فول فرنیش واحد ۱۳۰ متری پروژه واقع در خیابان فردوس غرب
طراحی داخلی 100 متری
طراحی داخلی و اجرای فول فرنیش واحد ۱۰۰ متری پروژه واقع در خیابان فردوس غرب
طراحی و نظارت پروژه ویلایی دربندسر

اطلاعات تماس

هزینه بازسازی خانه

هزینه بازسازی خانه چقدر است ؟

راهنمای بازسازی خانه به شکل اصولی؟

وقتی نوبت به بازسازی خانه می رسد، چگونه آن را انجام می دهید یا چه کسی را برای انجام این کار استخدام می کنید، یک معمار یا یک پیمانکار؟
همچنین از کجا بازسازی شروع کنیم. انتخاب آنها همیشه واضح نیست، به همین دلیل است که ما در مقاله شما را راهنمایی می کنیم تا بتوانید به درستی مراحل بازسازی منزل را با کمترین هزینه و با بهترین کیفیت انجام دهید.

معمار یا پیمانکار: تفاوت چیست؟

به زبان ساده، معماران مسئول ایجاد طرح هایی هستند که در نهایت پیمانکاران اجرا می کنند. از یک نگاه دیگر، می توانید معماران را به عنوان ترکیبی از هنر و مهندسی تصور کنید، در حالی که پیمانکاران کار عملی را انجام می دهند که در نقشه معمار ارائه می شود.
بیایید بیشتر به نقش های یک معمار و پیمانکار در امر بازسازی خانه بپردازیم تا بهتر درک کنیم که پروژه شما به چه مواردی نیاز دارد.
یک معمار برای بازسازی منزل متناسب با نیازها و خواسته های مشتری کار می کند. دامنه پروژه می تواند گسترده باشد، مانند آسمان خراش ها، یا ساختمان های کوچک. یک معمار با دانش و تخصص خوبی که در این کار دارد می تواند کار بازسازی منزل را به خوب و مطابق با خواسته های کارفرما پیش ببرد.

فراتر از مرحله طراحی، معماران با پیمانکاران همکاری می کنند تا اطمینان حاصل شود که طراحی آنها مطابق برنامه پیش می رود.

هنگامی که با یک معمار در روند بازسازی خانه خود کار می کنید، آنها از ابتدا تا انتها بر تحویل پروژه شما نظارت می کنند. آنها با پیمانکاران شما ارتباط برقرار می کنند تا اطمینان حاصل شود که همه چیز طبق برنامه پیش می رود. تخصص فنی و اعتبار در صنعت، دارایی های مهمی هستند که معماران خوب برای انجام این کار از آن استفاده می کنند.

هزینه بازسازی خانه

هزینه بازسازی خانه توسط معماران معمولاً به صورت ساعتی، پروژه و یا واحد دریافت می شود. اگر فقط از آنها برای برنامه ریزی و طراحی استفاده می کنید هزینه بازسازی کمتر خواهد بود. اگر نظارت بر کل کار را نیز انجام دهند، آنها تمایل دارند درصدی از هزینه کلی پروژه را دریافت کنند.
پیمانکار پروژه
یک پیمانکار مسئول اجرای طرح های معمار است. پروژه های بزرگتر معمولاً شامل یک پیمانکار عمومی می شوند که ار فکارهای تخصصی تری را به پیمانکاران فرعی واگذار می کند اما برای اهداف این مقاله، این دو (پیمانکار عمومی و پیمانکرعی) را با هم جمع خواهیم کرد.

در زمینه بازسازی خانه، کارهای پیمانکاری می تواند شامل برداشتن و نصب دیوارها، لوازم خانگی، میزهای پیشخوان، وسایل روشنایی، پله ها باشد، البته این لیست به این چند مورد ختم نمی شود و ادامه دارد.

کارهای دقیق یک معمار به پیمانکاران اجازه می دهد کارهای خود را طبق یک برنامه انجام دهند. آنها نیازی به نگرانی در مورد پروانه ها یا کدهای ساختمانی ندارند زیرا قبلاً چنین جزئیاتی توسط معمار و کارفرما آماده شده است.

هنگامی که با یک پیمانکار کار می کنید، آنها از تخصص خود برای ارائه نتیجه نهایی استفاده می کنند. اگر مستقیماً با آنها کار می کنید، ممکن است آنها برای برقراری ارتباط بین اهداف کلی به شما اعتماد کنند. اگر یک معمار رابط شما و پیمانکار باشد، آنها معمولاً این مسئولیت را بر عهده خواهند داشت.

هزینه: بر خلاف معماران، پیمانکاران به طور معمول بر اساس ساعت کار نمی کنند. بلکه آنها برای کل پروژه هزینه دریافت می کنند. این بسته به کاری که می خواهید انجام دهید و حجم پروژه بسیار متفاوت است.

بازسازی خانه

معمار یا پیمانکار: چه کسی را برای بازسازی خانه استخدام می کنید؟

در دنیای واقعی، شرکت های معماری اغلب پیمانکاران داخلی خود را دارند و بالعکس. اما هنگام انتخاب دقیق بین یکی و دیگری، در اینجا برخی از دستورالعمل ها ذکر شده است که بهتر است با آنها آشنا شوید.

برای پروژه های کوچکتر در زمینه بازسازی منازل، یک پیمانکار معمولی در بازسازی خانه می تواند عملکرد بهتری داشته باشد، آنها می توانند هم پروژه را تصور کنند و هم پروژه را به طور کامل تحویل کارفرما دهند.

این نوع پروژه ها در مقیاس کوچکتر می توانند شامل تخریب بخشی از سازه، نصب میزهای جلو، کف، سقف و اساساً عناصری باشند که خانه شما را از نظر ساختاری تغییر نمی دهند. با این وجود پیمانکاران بزرگتر معمولاً منابعی را برای تصور یک بازسازی اساسی تر در اختیار دارند.

معمار یا پیمانکار ؟

این موضوع فقط از نظر عملی و مالی تا یک نقطه خاص کاملاً منطقی است. کارشناسان توصیه می کنند وقتی که بازسازی خانه در درجه اول مربوط به تغییر دکوراسیون و بخش کوچکی از خانه است و هزینه آن کمتر از ۵ درصد از ارزش خانه شما است، به جای معمار از پیمانکار استفاده کنید.
اگر هزینه بازسازی خانه شما بیش از ۵٪ از ارزش خانه شما باشد و یا شامل تغییرات اساسی در ساختار باشد، کارشناسان توصیه می کنند برای ایجاد طرح با یک معمار کار کنید.
این موضوع عمدتا به این دلیل است که چنین پروژه هایی پیچیده هستند و از نظر متخصص در هر مرحله بسیار سود می برند. اشتباه گرفتن مسائل در اینجا می تواند عواقب جدی حقوقی، مالی و ایمنی را به دنبال داشته باشد، بنابراین ارزش دارد که آن را درست کنید.

بسیاری از شرکت های معماری علاوه بر کار طراحی، مراحل انتخاب پیمانکار را نیز مدیریت خواهند کرد. آنها حتی ممکن است پیمانکاران داخلی برای کار در پروژه شما داشته باشند.
مدت بازسازی خانه چقدر است؟

نمی دانید بازسازی خانه شما چقدر زمان لازم دارد، پیشنهاد می کنیم قبل از شروع پروژه از خدمات شرکت های معماری در این زمینه استفاده کنید. معماران با تخصص و مهارت هایی که در این زمینه دارند زمان تقریبی بازسازی منزل را به شما می گویند.

البته عوامل مختلفی مانند:

  • ابعاد و اندازه پروژه
  • سبک طراحی
  • ارتفاع ساختمان
  • نوع مصالح بازسازی
  • تخریب سازه موجود

همگی می تواند بر مدت زمان بازسازی خانه تاثیر گذار باشد.

هزینه بازسازی خانه چقدر است؟

هزینه ها برای هر پروژه متفاوت خواهد بود، زیرا از لحاظ مساحت، سبک طراحی، نوع مصالح، سختی کار و … پروژه های بازسازی خانه با هم فرق می کنند.
البته شما با به کارگیری یک معمار متخصص، حرفه ای و ماهر می توانید از هزینه های زیاد این کار دوری کنید. تیم مهندسی علیرضا جبلی با طراحی مناسب می توانند از شما حمایت کنند و هزینه ها را به شدت کاهش دهند. شما می توانید با مشاوره قبل از شروع پروژه، برآورد قیمت داشته باشید و از هزینه تقریبی بازسازی خانه آگاه باشید.

ارتباط با مشاوران تیم علیرضاجبلی

0912-8936571

علیرضا جبلی

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *